RSS
poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Pamiętam jeszcze tę utopijną wizję, że wystarczy wziąć sobie tego super borderka i już mamy z miejsca super psa, z którym można robić każdy sport, najwymyślniejsze sztuczki.

Ale cóż. Rzeczywistość weryfikuję fakty i jak się okazało - wymarzonego psa trzeba sobie zrobić. Ulepić z plasteliny jaką dostajemy od hodowcy.

 

Sprowadzona na ziemię uświadomiłam sobie, że mimo, iż mam bordera, czyli psa o bardzo dużych możliwościach fizycznych i psychicznych, to to jest wciąż pies i trzeba mu poświęcić tyle samo (a może i więcej?) pracy. 

I nie wystarczy poćwiczyć coś przez okres szczenięcy, a potem odłożyć w niepamięć. To ciągła praca, a na efekty czasem trzeba czekać bardzo długo. Czasem okazuje się, że po prostu niezależnie od naszych starań nasz cel jest nieosiągalny.

Jednak najbardziej zawodzącą rzeczą jest to, gdy okazuję się, że to nie pies nie spełnia naszych oczekiwań sportowych tylko... my

I to chyba jest najgorsze.

 

***

 

Żeby post nie był tak pesymistyczny dodam tu pseudo-zapowiedź miotu, która powstała podczas ostatniego spotkania z Zosią Skipperową :)

 

PLANUJEMY MIOT

Skipper dzięki swoim korzeniom afrykańskim, a mianowicie genom gazeli jest niezwykle szybki i ma długie kończyny. Grace dzięki swoim jasnym oczom potrafi strzelać laserem i strącać nim lecące dyski dzięki czemu ma 100% skuteczność. Oboje są WYBITNI w agility, frisbee, obedience, pasterstwie, dog dancingu, ratownictwie, zaprzęgach, weight pullingu, dogoterapii, dog divingu i flyballu. Mają za sobą udane starty w parku gdzie udało im się zdobyć 1 miejsce w stawce 1 psa!!!! Mam nadzieję, że szczenięta sprawdzą się we wszystkim i będą cudownie umaszczone, piękne i będą miały wbudowane oprogramowanie wychowawcze szarik05. Chętnych zapraszam do kontaktu.

:)

 

Oprócz tego w końcu zrobiłam mojemu psu normalne zdjęcie wystawowe i porządnie zmierzyłam, więc:

18 miesięcy, 12 kg (!), 46 cm

 

I jeszcze na zakończenie wspomnę o semi obikowym z Leeną Valimaki-Lentsu. w którym uczestniczyłam w roli obserwatora. Mam parę nowych pomysłów, które powoli "sprawdzam" na swoim psie :) 

23:41, psiejstwo
Link Dodaj komentarz »