Blog > Komentarze do wpisu

Właściciel bordera

Przeglądając różnawe fora internetowe poświęcone tej uznawanej za najinteligentniejszą rasę można zauważyć tendencję do pewnego rodzaju pytań... Mianowicie - przegladając takowe fora widzimy tysiąckrotnie wałkowany temat "Czy nadaję się na właściciela Border Collie?", ,,Czy bc będzie ze mną szczęśliwy?", ,,Czy takie warunki są ok?".

Nie ma się co dziwić, w środowisku dużo osób przestrzega, a czasem wręcz straszy jakie to borderki nie są straszne i fe i be i tym podobne. Stąd też wymyśliłam sobie, coby z przymrużeniem oka nie napisać luźnych spostrzeżeń nt. tego jakie cechy ten właściciel idealny powinien posiadać :D :

1) Poczucie humoru - nie ulega wątpliwości, że ciężko byłoby będąc poważną osobą wytrwać pod jednym dachem z szalonymi pomysłami jakie czasem te psy miewają:)

2) Akceptacja wszelakiego nadbagażowego owłosienia kanap, ubrań i wszystkiego z czym bc ma kontakt - koszmar chyba każdego właściciela, cóż chyba trzeba to bezapelacyjnie zaakceptować ;)

3) Uwielbienie do poświęcania dużej gotówki na podopiecznego - wolę nawet nie liczyć ile dotąd wydałam na Grace pieniędzy... wolę nawet nie liczyć ile wydam w tym miesiącu... kupno borderka jest dość łatwe w porównaniu do utrzymania Go i uprawiania z Nim sportu

4) Kochać niesprzyjającą pogodę - bc kochają ruch, w trakcie mroźnej, syberyjskiej zimy czy wietrznej, wilgotnej jesieni również, więc trzeba się uzbroić w ciepłe odzienie i... masę motywacji

 

A tak poważniej to...

Te pytania nie mają sensu, bo przecież takie osoby są dla czytających kompletnie nieznajome, a napisanie ile czasu dziennie zamierza się spędzić z wymarzonym psem czy fakt posiadania rozległego lasu w bliskiej okolicy nie oddaje rzeczywistości, bo ona ulega dużej modyfikacji, a szczególnie w przypadku osób młodych, które stoją przed ważnymi życiowymi wyborami i ogromnymi zmianami jeśli chodzi o tryb życia. Więc jaki jest sens zakładania takich wątków? Nie wiem. Myślę, że osoba planująca bc powinna sama przemyśleć czy ma:
- czas
- motywację
- wiedzę,
aby "zwalić sobie na głowę" tego dość specyficznego psa. No i kurczę - borderowi wszystko jedno czy będzie chodził na spacery do pięknego parku czy będzie ćwiczył na skwerku przy blokowisku... ;) 

wtorek, 12 marca 2013, psiejstwo

Polecane wpisy