Blog > Komentarze do wpisu

O ambicji słów kilka

Zdrowa ambicja jest czymś dobrym - motywuję do działania, wyznacza cele. Niestety czasem łapię się na tym, że zaczyna mi za bardzo zależeć co wręcz daję odwrotny skutek aniżeli zamierzany. Ileż to razy odpuszczenie na jakiś czas, odłożenie danej rzeczy na bok, czyli po prostu danie psu momentu przerwy z danym elementem powodowało, że w migu Go pojmował, a poprzednio podczas znacznie dłuższego okresu czasu zdawało się nawet w psim mózgu nie iskrzyć o cóż tu chodzi. 

Myślę, że odpowiednie wyważenie między treningami w luźnej atmosferze i bez 'spiny', a jednocześnie ciągłymi postępami nie jest wcale takie łatwe ;)

Ten temat chyba najbardziej tyczy się szczeniaczków, bo chyba niejeden właściciel mając młodocianego bordera oglądał filmiki i miał wrażenie, że jest przysłowiowo "100 lat za murzynami", bo papiś który tak na prawdę od nie dawna uczy się o co chodzi w tej współpracy ludzko-psiej, nie umie sztuczek prezentowanych przez innego szczylka. Mając małą Grace też w pewnym momencie przeszła przez moją głowę taka myśl, szybko wybita stamtąd przez fakty, bo po pierwsze filmiki kłamią, po drugie każdy szczyl ma swoje tempo, a po trzecie - powinno się zastanowić co rzeczywiście nam się przyda i jest dla nas ważne, a nie co robimy po to, aby uspokoić samego siebie, że nie zostaję się w tyle. 

Czasami lepiej odstawić na bok ambicję, dać psu odetchnąć, bo bądź co bądź to jego szczęście i spełnienie jest tu najważniejsze :)

 

 

***

 

Odkopałam w ulubionych na jutjub takie oto cudo: 

 

<3

 

Momentami chciałoby się taką małą, wesołą kuleczkę znów u siebie w domu, ale chyba jednak podrośnięty pies jest znaacznie fajniejszy :) Można z nim więcej zrobić, no i nie ma się ochoty go udusić co krok ^^

 

sobota, 16 lutego 2013, psiejstwo

Polecane wpisy